Jazda Konna

Nauka na lonży

Lonża to długa ok. 5-7 m lina, na której koń prowadzony jest przez instruktora po okręgu. Podczas jazdy na lonży instruktor może kontrolować konia, przez co uczący może skoncentrować się na poprawnym dosiadzie i nauce jazdy w podstawowych trzech chodach: stępie, kłusie i galopie. Polecamy naukę na lonży zarówno dla jeźdźców rozpoczynających przygodę z jeździectwem jak i tych trochę bardziej zaawansowanych, którzy myślą o jeździe sportowej i chcą poprawić swój dosiad, który szczególnie jest ważny w dyscyplinie ujeżdżenia.

Jazda na padoku

Podczas jazdy na padoku uczymy jeszcze lepszej koordynacji z koniem, poprawiamy technikę jazdy i korygujemy na bieżąco wszystkie błędy. Ważne jest, aby mieć opanowaną choć w niewielkim stopniu jazdę w kłusie, by móc kontrolować konia i czerpać przyjemność z jazdy.

Jazda w terenie

Jazda w terenie to dla wielu osób najprzyjemniejszy kontakt z koniem. Wymagane jest, aby jeździec posiadał umiejętności pozwalające mu na panowanie nad koniem i dobry dosiad przynajmniej w kłusie. Organizujemy tereny stęp-kłus dla osób początkujących, jak też tereny z galopem. Posiadamy też dwa wyjątkowo spokojne konie zimnokrwiste, które zabiorą Państwa w teren na spokojny spacer po krótkim instruktarzu.

Spacer

Spacer to opcja dla tych, którzy chcą spróbować jazdy konnej, jednak nie mają ochoty poddawać się wielogodzinnym ćwiczeniom i chcieliby naszą okolicę zwiedzić z końskiego grzbietu. Na spacer zapraszamy całe rodziny nawet z małymi dziećmi. Dla dzieci najmłodszych posiadamy dwa najmniejsze kucyki, które są bardzo przyjazne i spokojne.

Jazda indywidualna

Podczas jazdy indywidualnej instruktor może się skupić tylko na jednym jeźdźcu, przez co łatwiej wyłapać mu nawet najdrobniejsze błędy i w porę je skorygować. Dla osób bardziej zaawansowanych posiadamy konie, które startują w dyscyplinie ujeżdżenia i skoków.

Bryczka

Na jazdę bryczką zapraszamy o każdej porze roku, gdyż jest to bardzo dobry sposób na zwiedzanie okolicy dla tych, którzy jednak mają obawy przed podziwianie jej z końskiego grzbietu. Jeśli Państwo chcecie się wybrać razem rodziną lub grupą istnieje możliwość połączenia wyjazdu w teren dla osób jeżdżących z wyjazdem bryczką.

W naszej stajni dbamy bardzo o bezpieczeństwo, dlatego też instruktorzy postarają się dobrać dla Państwa konia o odpowiednim temperamencie. Dzieci do lat 12 mogą dosiadać tylko kucy (wys. 100-140cm w kłębie). Wszyscy zobowiązani są posiadać strój niekrępujący ruchów, płaskie i pełne obuwie, najlepiej za kostkę. Kaski można wypożyczyć w stajni.