Fokarium

W naszym Fokrium mieszka obecnie 5 samców bałtyckiej foki szarej (Halichoerus grypus). Zwierzęta do dyspozycji mają 3 baseny o łącznej powierzchni 1500m² i objętości prawie 3 milionów litrów wody. W Fokarium Charlotta dzięki specjalnym szybom mają Państwo możliwość obserwacji fok także pod wodą! Te wyjątkowe zwierzęta, które na lądzie poruszają się nieco niezgrabnie pod wodą są pełne gracji. 

Z naszymi fokami przeprowadzamy tzw. trening medyczny, podczas którego nasi instruktorzy sprawdzają stan zdrowia naszych podopiecznych. Podczas pokazów, foki prezentują swoje wdzięki, wyskakują na brzeg, uśmiechają się, podają łapki i chętnie się witają.

Godziny pokazu medycznego połączonego z karmieniem: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 w zależności od sezonu.

 

Nasze foki:

Wiking

Nasz najstarszy podopieczny, urodził się w 2007 roku w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Na treningu jego znaczkiem jest zielony kwadrat. Wiking jest właścicielem najbardziej szarego futra w naszym stadzie, łatwo jest go poznać po charakterystycznym profilu. Dość ostrożny, ale jednocześnie ciekawski. Wiking jest spokojny i zrównoważony, zanim coś zrobi lubi sobie to przemyśleć. 

Piotrek

Urodził się w 2008 roku w gdańskim ogrodzie zoologicznym. Jest starszym bratem Marcela. Mimo, że nie jest najstarszy w naszym w stadzie to jest największy. Jego cechą charakterystyczną jest futro pokryte plamkami. Na treningu znaczkiem Piotrka jest niebieski trójkąt. Jest to foka bardzo energiczna i żywiołowa a jednocześnie bardzo inteligentna. Piotrek nie potrafi usiedzieć w miejscu, musi cały czas coś robić, szczególnie lubi ćwiczenia polegające na ruchu (np. aportowanie piłki). 

Marcel

Urodził  się w 2009 roku w gdańskim ogrodzie zoologicznym, młodszy brat Piotrka. Marcel ma najciemniejsze futro ze wszystkich naszych podopiecznych. Jego znaczek na treningu to czarny krzyżyk. Marcela interesuje wszystko co się dzieje na fokarium, nic nie można zrobić bez jego wiedzy. Jest inteligentny i szybko uczy się nowych rzeczy.

Ziingo

Urodził się w 2013 roku w szwedzkim zoo Kolmardens Djurpark. Przyrodni brat Stig'a. Jego imię czyta się "Singu". Na treningu Ziingo jest przy czerwonej gwiazdce. Nasza najbardziej odważna i przebojowa foka. Często pływa przy oknach podwodnych. Ziingo jest także bardzo rozmowny i często leży na brzegu i wydaje różnego rodzaju odgłosy (a ma duży repertuar). Od Stig'a można go odróżnić po bardziej masywnym pyszczku i mniejszych oczach. 

Stig

Urodził się w 2013 roku w szwedzkim zoo Kolmardens Djurpark. Przyrodni brat Ziingo, od którego różni się większymi oczami i bardziej smukłym pyszczkiem. Na szyi po prawej stronie jasne plamki tworzą literę M. Na treningu jego znaczkiem jest żółte kółko. Bardzo płochliwy i nieśmiały, zawsze jako pierwszy wszczyna alarm. Bardzo często śpi w środkowym basenie 'na bojkę'.