ZOO Charlotta

Dolina Charlotty kryje wiele wspaniałych miejsc, w których znajdziecie Państwo moc niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszego ZOO, wodnego ZOO Safari oraz podróży do magicznego świata Krainy Bajek. Napotkać tu można przedstawicieli licznych gatunków królestwa zwierząt oraz bohaterów uwielbianych bajek, których rzeźbione postaci i ich fantastyczne domki umiejscowione zostały w niezwykłej scenerii. To małe królestwo zabawy i nauki otoczone jest dziką przyrodą i pięknym krajobrazem.

Podczas zwiedzania spotkać można ciekawskie makaki japońskie, pięknie śpiewające gibony, oraz wiele innych gatunków zwierząt. Prawdziwy, polski bocian Maciek wraz ze światowymi, kolorowymi papugami Arami i pozostałymi mieszkańcami ZOO Charlotta serdecznie zapraszają do swojego świata.

Przy nadbrzeżu Kapitan zaprasza na wodne ZOO Safari, czyli fantastyczny rejs łodzią, która zabiera uczestników w podróż dookoła świata. Nasze tematyczne wysepki: Afryka, Ameryka Płd. i Australia odkryją przed Państwem wiele ciekawostek, a rejs ukoronowany zostanie zacumowaniem na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru: Król Julian i jego wesoła banda.
 

Nieopodal ZOO znajduje się FOKARIUM – królestwa foki szarej, gdzie nasi podopieczni chętnie zaprezentują swoje wdzięki. Podczas pokazów karmienia Nasi milusińscy pokażą swój spryt w łapaniu rybek, focze ząbki w powitalnym uśmiechu, przedstawią swoje umiejętności podając łapkę trenerom, a także wypływając na brzeg zaprezentują się w całej okazałości.
Po wyczerpującej, choć przyjemnej i pouczającej podróży serdecznie zapraszamy na posiłek przygotowany przez naszych kucharzy w punkcie gastronomicznym znajdującym się nieopodal placu zabaw, a może deser w Gościńcu, czyli w Restauracji na wodzie.

Nasze ZOO przynależy do Rady Dyrektorów Polskich Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony  www.radazoo.org