Kraina Bajek

W Krainie Bajek co krok można napotkać postaci dobrze znane i pamiętane z ukochanych książek dzieciństwa. Inspiracją do stworzenia tego niezwykłego miejsca były bajki i baśnie wielkich pisarzy: Jana Christiana Andersena, braci Grimm, Marii Konopnickiej, Aleksandra Puszkina, Carla Collodi.

Zwiedzając Dolinę, dzieci wkraczają w świat wielkiej literatury. Spotkają u nas Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Pinokia, a także Rybaka i Złotą Rybkę. Naszych zaczarowanych przyjaciół wyrzeźbili znakomici i znani twórcy ludowi.

 1. Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków
  Pięknie zaaranżowana chatka siedmiu krasnoludów znajduje się obok kopalni, w której codziennie oni pracują.
 2. Jaś i Małgosia
  Chata Baba Jagi jest gołębnikiem, w którym mieszka 10 gatunków gołębi: Białogłówka Gąbińska, Duński szczygieł, Garłacz pomorski, Gdański wysokolotny, Indian, Loczek, Mewka polska, Murzynek śląski, Pawik, Wywrotek mazurski.
 3. Kot w butach
  Nad zamkiem króla znajduje się woliera z papugami Ararauny.
 4. Rybak i Złota Rybka
  Autentyczna chatka rybaka położona nad wodą, w której znajduje się kurnik z kaczkami, gęśmi domowymi i gęśmi garbonosymi.
 5. Pinokio
  Pinokio zaprasza do teatru, na scenie, którego występują postacie z bajki. Przy teatrze żyją malutkie małpy uistiti.
 6. Calineczka
  Calineczka z księciem stoi na pięknym cokole, spod którego wypływa woda. W wodzie tej można dojrzeć kąpiące się nutrie.
 7. Czerwony Kapturek
  Najdalej oddalona chata ze śpiącym wilkiem, który połknął Babcię i nieświadomy niebezpieczeństwa Czerwony Kapturek wchodzący do chaty. Na szczęście nad naszymi bohaterami czuwa w pobliżu myśliwy.